wtorek, 20 maja 2014

Zrobić Coś Dla Drugiego Człowieka

To nie tak, że jestem jakąś mega aktywistką skandującą głośno i regularnie 'Uwolnić więźniów politycznych' czy ściągających T-shirt w geście solidarności z prześladowanymi. Ostatnio jednak moją uwagę zwróciły doniesienia medialne o Sudance, która zdecydowała powierzyć swoje życie Jezusowi, wyrzekając się wcześniej wyznawanej miłości do Allaha. Za ten czyn w swojej ojczyźnie została skazana na śmierć. Jej historię możecie przeczytać tutaj. Amnesty International zachęca do pisania apeli do władz Sudanu o wstrzymanie egzekucji. Meriam ma małe dziecko i obecnie jest w ciąży (!).

Wiele już w mediach powiedziano o porwaniu blisko trzystu młodych Nigeryjek prosto ze szkoły. Słucham przekazów, które mówią o motywach porywaczy, ale różnica kulturowa chyba nigdy nie pozwoli mi do końca ich zrozumieć... Znam kilku Nigeryjczyków - chrześcijan i trudno mi uwierzyć w to, że one same lub ich dzieci są porywane ze względu na wiarę. Dlatego stanowczo dołączam do apelu #BringBackOurGirls


Aktualne wiadomości z Nigerii znajdują się na stronie organizacji Open Doors wspierającej prześladowanych chrześcijan. Na tej samej stronie znaleźć można zachętę do bycia aktywnym Możesz napisać list do tych, którzy cierpią z powodu wiary.

Dziś też w Gazecie Wyborczej przeczytałam kawałek raportu o pracy w fabrykach w Bangladeszu... tych, które szyją ubrania dla polskich marek. Ubrania grubymi nićmi szyte to powalający materiał o warunkach pracy i płacy młodych ludzi.

Wiem, że znajdą się ludzie, którzy w takich działaniach apelujących o zmianę sytuacji ludzi wyzyskiwanych czy prześladowanych nie widzą najmniejszego sensu. Uważają bowiem, że akcje tego typu nic nie zmienią. Myślę sobie jednak jak strasznym byłby nasz świat, gdyby ludzie nie odzywali się głośno w sprawach mogących zaważyć na życiu drugiego człowieka. Gdybyśmy po cichu dawali przyzwolenie na mordy, bezkarność, przemoc, wykorzystywanie? Czasem tak niewiele znaczy tak wiele...


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twój komentarz. Miłego dnia!
Thank You for Your comment. Have a nice day!